Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Putty - Nic nie można wpisać
Witam. Szperam i szperam po google i nie mogę tego znaleźć.Czemu po odpaleniu Putty nic nie mogę wpisać? kabelki mam dobrze podpiete,ustawienia szybkości też,wybieram OPEN,otwiera mi się terminal i nic dalej nie mogę robić. Jaki jest na to sposób?
Odpowiedz
Putty cokolwiek wyświetla Ci w konsoli ? Opcję wpisywania będziesz miał jak odpowie procek (dostanie znak i wyśle go do komputera).
Odpowiedz
Po uruchomieniu konsoli mam tylko zielony kursor i nic się nie dzieje.Mogę pisać tylko wtedy,gdy włączę echo w ustawieniach.Czyli najprawdopodobniej Spot mi nie odpowiada?
Odpowiedz
Sprawdź czy ustawiłeś dobry port/prędkość i czy dobrze podpiąłeś się w spocie, to że odpowiada na echo to normalne (po wybraniu tej opcji), powinien odpowiedzieć również po zwarciu TX z RX w kabelku. Na temat kursora nic nie wiem, jak wcześniej gdzieś pisałem korzystam w większości z linuxa więc nie wiem jak windowsowe putty się zachowuje.
Odpowiedz
Port ustawiony dobrze,prędkość też (115200). Tylko z początku coś źle podpiąłem i teraz zastanawia mnie,czy nie uszkodziła się komunikacja RX i TX. Chyba,że to wina niebieskiego przewodu Ca-42,czy musi być na sterowniku Prolific? Bo mam "USB Data Cable. Mam też DKU-5 na sterowniku Prolific, ale jeśli to nie wina kabelka, to nie chciałbym na darmo ciąć dku Smile
Napięcia na Ca-42 są takie : Tx-2.5v Rx-3.3v ;takie powinny być,żeby się połączyć?
Odpowiedz
Tak, napięcia TTL się zgadzają, jeżeli na początku zamieniłeś RX z TX czy masą nic nie powinno się stać, dalej operujesz na napięciach TTL.

Jak pisałem wcześniej zepnij TX z RX w kabelku i zobacz czy putty wyświetli ci to co piszesz.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości