Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spot + mobilny internet 3G = nie wznawia połączenia.
Sad 
Witam.
Na początek powiem iż jestem nowy na forum i witam wszystkich Smile
Dostałem Netia Spota od Cioci bo był jej zbędny, odrazu wpadłem na pomysł zbudowania sieci internetowej opartej na Spocie z modemem usb Huawei E173-U2. W routerze nic nie odblokowywałem ani nie modyfikowałem, wiem że ma wgrane najnowsze oprogramowanie, modem 3G jest bez simlocka i działa ze wszystkimi sieciami gsm, w tym wypadku mam wsadzoną kartę orange.
Wszystko pięknie połączyłem i wystartowało, do spota podpięty wspomniany modem do usb, jeden komputer do lan i do tego wifi na pozostałe. Siec wystartowała, jest internet i wszystko działa super tylko do momenu kiedy wyłącze komputery i łącze przestaje być używane, po około godzinie dioda na spocie zmienia kolor na czerwony i następuje brak internetu, mimo że włączam komputer który jest podpięty do lan lub próbuję połączyć się z wifi to nie ma internetu, a dioda nadal świeci na czerwono. W tym momencie gdy wchodzę w ustawienia routera jako "admin" wyświetla sie komunikat że jest "problem z łączem internetowym" a przeglądając zakładki i karty napotkałem problem w "serial ppp" - wyświetla się "łączenie", w danych "3G" pokazuje że modem jest podłączony. Cały problem znika gdy uruchomię ponownie router, wtedy internet znów jest i wszystko działa i tak do momentu gdy znów się uśpi. Sad
Dodam że zaznaczyłem opcję "połączenie automatyczne" dla 3G lecz nie pomogło.

Bardzo proszę i pomoc, ewentualne naprowadzenie mnie na rozwiązanie problemu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości