Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyłączanie dostępu zdalnego, wyłączanie statystyk, ograniczenie liczby połączeń.
Witam wszystkich posiadaczy cuda techniki jakim jest niewątpliwie Netia Spot Wink

Niestety to cudo po 3 dniach użytkowania zmusza mnie do rejestrowania się tutaj i zakładania tematu. W czym problem , ano w tym że nie chcę aby szanowni technicy z Netii zdalnie grzebali mi po Spocie, czy istnieje opcja wyłączenia im tej możliwości ? Z czym by to się wiązało - jakie by były konsekwencje ? (brak update czy coś ?) Czy wystarczy do tego zmiana loginu i hasła do konta admin_netia ?
Druga sprawa jest taka że chcę zablokować wszystko co się da co by router wykonywał tylko i wyłącznie moje połączenia do sieci - bo z tego co widzę czasem mam tych "aktywnych połączeń" o wiele za dużo, są chwile że jest ich 70-150 przy nic nie robieniu! Nie wiem co ten Spot robi z czym się łączy i co wysyła ale chciałbym tu zaingerować i ukrócić ten proceder Wink
Trzecia sprawa ma pewnie związek z drugą - mianowicie chodzi o "Statystyka ruchu na urządzeniu Netia Spot" - czy ktoś się orientuję co to w ogóle jest i do czego służy ?...chciałbym to wyłączyć/lub zablokować na zaporze.
Czwarta sprawa - monter gdy zakładał neta podpiął swój komputer pod router i to jego urządzenie cały czas denerwuje mnie bo wisi w "Przeglądzie" i w "Mapie" - jak się tego pozbyć ?
Czwarta sprawa - do NS jest podpięty PC po kablu , reszta urządzeń po WIFI (standard b/g)- czy LAN Wireless 802.11n Access Point 2 musi być włączony czy starczy do kabla i WIFI WAN Ethernet Data + LAN Bridge ? Pytanie może śmieszne ale nie ogarniam tego NS, a całkowitym laikiem w temacie nie jestem Big Grin

Dodam jeszcze że powyłączałem już wszystko - Fony, Drukarki, Multimedia, 3G , IPTV Itd , włączone mam tylko :
[Obrazek: ns_PNG_300x300_q85.jpg]

Urządzenie nie jest odblokowane i raczej nie będzie. Czy istnieje lekarstwo na powyższe bolączki ? Za pomoc i sugestie z góry dziękuje Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości