Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Netia SPOT + RV042 + Livebox - konfiguracja
Witam Szanownych Kolegów,

Moje środowisko to:
RV042
Livebox
Netia SPOT

Wcześniej miałem modem DSL który był podpięty pod WAN1 w RV042, pod WAN2 miałem podpięty internet z Livboxa.
WAN1 miał ustawiony statyczny IP zewnętrzny zgodnie z danym od dostawcy, WAN2 jest ustawiony jako dynamiczny i dostaje adres wew od Liveboxa.

Miałem dostęp do całej sieci z zewnątrz, zarówno poprzez VPN w RV042 jak i do urządzeń które miały przekierowane porty.

Aktualnie usługa TPSA DSL została zmieniona na Netie i otrzymałem Netia SPOTA także ze stałym zew IP.

Mój problem polega na tym, że nadal chcę mieć możliwość wchodzenia do sieci poprzez RV042 tylko za pewne trzeba odpowiednio skonfigurować NETIA SPOTa, a wiec co mam na nim ustawić?

RV042- ma adresacje 192.168.2.1-254
Livebox 192.168.1.1-254
Netia SPOT - 192.168.3.1-255

Mam jeszcze jeden problem a mianowicie wchodząc na Netia Spota poprzez adres publiczny nie mogę sie zalogować dostaję komunikat "Logowanie nie powiodło się, spróbuj ponownie"

Pomożecie?
Odpowiedz
(10-15-2013, 09:54 AM)paolom86 napisał(a): Witam Szanownych Kolegów,

Moje środowisko to:
RV042
Livebox
Netia SPOT

Wcześniej miałem modem DSL który był podpięty pod WAN1 w RV042, pod WAN2 miałem podpięty internet z Livboxa.
WAN1 miał ustawiony statyczny IP zewnętrzny zgodnie z danym od dostawcy, WAN2 jest ustawiony jako dynamiczny i dostaje adres wew od Liveboxa.

Miałem dostęp do całej sieci z zewnątrz, zarówno poprzez VPN w RV042 jak i do urządzeń które miały przekierowane porty.

Aktualnie usługa TPSA DSL została zmieniona na Netie i otrzymałem Netia SPOTA także ze stałym zew IP.

Mój problem polega na tym, że nadal chcę mieć możliwość wchodzenia do sieci poprzez RV042 tylko za pewne trzeba odpowiednio skonfigurować NETIA SPOTa, a wiec co mam na nim ustawić?

RV042- ma adresacje 192.168.2.1-254
Livebox 192.168.1.1-254
Netia SPOT - 192.168.3.1-255

Mam jeszcze jeden problem a mianowicie wchodząc na Netia Spota poprzez adres publiczny nie mogę sie zalogować dostaję komunikat "Logowanie nie powiodło się, spróbuj ponownie"

Pomożecie?

Niestety spot, ma zablokowane wejście z zewnątrz Smile
Odpowiedz
Dziwne bo przez chwile wydawało mi się, że moge wejść poprzez adres publiczny a straciłem tą mozliwośc w momencie gdy zmieniłem wew adres IP urządzenia. Może byłem też normalnie podłączony do SPOTa.

Macie jakąś radę odnośnie głównego problemu ?
Odpowiedz
Ktoż może jednak pomoże?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości