Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NetiaSpot + NetiaSpot na kablu jako AP
Cześć,

Głowa mi już pęka, a sieć nie działa. Pękała mi już kiedyś, gdy robiłem to samo ze starym DLinkiem + NS. Co chcę osiągnąć:
NS nr1 podłączony do linii tel., po kablu LAN podłączyć do niego NS nr 2, który pokój dalej będzie rozsyłać Internet po WiFi. Słowem dwa AP do jednego Internetu, dwie sieci o różnych SSID, ale tej samej puli IP.

NS nr 1 działa w konfiguracji domyślnej, jedyna zmiana to DHCP ustawiony od 192.168.1.0 do 192.168.1.252, adres ip na 192.168.1.253

NS nr 2 tak samo, ale DHCP wyłączone, adres ip na 192.168.1.254.

I nie działa. Tzn na NS nr 2 nie ma Internetu, nie przydzielane są też IPki z DHCP na NS nr 1. Wcześniej miałem wspomnianą konfigurację z DLinkiem jako modemem/routerem i NS jako drugi AP, i po długiej mordędze zadziałało w podobnej konfiguracji co wyżej. Z dwoma NS za cholerę nie chce to ruszyć. Próbowałem ustawić LAN Hardware Switch w tryb WAN - porada z elektrody i komuś to działało - u mnie nie, a w sumie zadziałało przez 5sek (sam Internet, ip z palca, DHCP dalej nie przepuszczał), a potem już nigdy więcej.

Na kablu podpiętym do NS nr 2 działa DHCP i jest net, sprawdzone na laptopie.

Pomocy :/

PS. jeden z NS jest odblokowany, jeśli grzebanie pod SSH shell może coś pomóc - to jest taka możliwość.
Odpowiedz
Metoda prosta do 1 podłącz drugiego kablem tylko nie do portu wan a lan i powinno dzialać
Odpowiedz
(12-22-2013, 05:33 PM)Celeron napisał(a): Metoda prosta do 1 podłącz drugiego kablem tylko nie do portu wan a lan i powinno dzialać

Wszystkie powyższe próby były robione z kablem podpiętym pod LAN1...
Odpowiedz
http://forum.superspot.pl/showthread.php...685#pid685

[Obrazek: dna4.th.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości