Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana adresu IP przez ssh
#1
Wie może ktoś jak przez ssh położyć i podnieść interfejs ppp0 celem zmiany adresu IP? Nie musi to być konkretnie taka metoda, ale by pozwalała na „szybką” zmianę adresu (do 10 sekund). Wiem, że można zrobić to ze strony, ale jest niepotrzebnie dużo kliknięć, a szczególnie to o potwierdzenie wyłączenia ostatniego aktywnego połączenia WAN (pewnie jak bym miał 3G to by o to nie pytał), a ja jestem leniwy i wolałbym móc zrobić to przez ssh. Sam też będę jeszcze kombinował i jak coś uda mi się zadziałać w dobrym kierunku to dam znać.
Odpowiedz
#2
Co do zmiany poprzez ssh, da radę tylko wymaga nawet więcej kroków niż przez przeglądarkę.
Odpowiedz
#3
Ale tylko przypuszczasz, że się da, czy masz już konkretną metodę? Liczbą kroków to za bardzo bym się nie przejmował, bo pewnie można będzie napisać skrypcik, w końcu to Linux.
Odpowiedz
#4
Najpierw logujesz się do spota po ssh (opcja logowania musi być włączona), później wydajesz polecenie system dalej shell, a następnie ifconfig z odpowiednią opcją
Odpowiedz
#5
Heh, no akurat ifconfig sprawdzałem jeszcze przed założeniem tego wątku i jakby działało nie zawracałbym tu nikomu gitary. No chyba, że jestem nieświadomy jakiejś „odpowiedniej opcji”, bo ani:
Kod:
ifconfig ppp0 down
ifconfig ppp0 up
ani
Kod:
ifconfig ppp0 down
ifconfig ethoa0 down
ifconfig ethoa0 up
ifconfig ppp0 up
nie działają, jedynie pozbawiają spota całkowicie połączenia z internetem ale o zmianie IP nie ma mowy. Pewnie nie byłoby problemu, gdyby sesję PPP obsługiwał samodzielnie pppd, ale na spocie go nie ma i sesję prawdopodobnie inicjuje proces-kobyła openrg i on „pociąga za sznurki”.
Odpowiedz
#6
Również poszukuję szybkiego sposobu zmiany IP. Jedyne co wymyśliłem, to po zalogowaniu się do panelu na stronie System > Połączenia sieciowe > WAN DSL > włącz/wyłącz (bez żadnych pytań/potwierdzeń).

To mój pierwszy post tutaj - witam Wszystkich serdecznie.
Odpowiedz
#7
Niestety nie da się tego zrobić w spocie ale może ktoś weźmie się za zrobienie openwrt ??
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości