To forum używa cookies
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy. .

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Strona nie ma jakiegokolwiek powiązania z Grupą NETIA SA.

Ocena wątku:
Tryb drzewa | Tryb normalny
Jak zmienić adresy serwerów DNS?
01-03-2014, 04:21 AM,
Jak zmienić adresy serwerów DNS?
Jak i gdzie dokładnie w routerze Netia Spot zmienić adresy serwerów DNS, by połączenie z serwerami DNS, z którymi łączy się nasz router było jak najszybsze. I może ktoś poleci, jakie serwery DNS są najszybsze?
Odpowiedz
01-03-2014, 11:23 AM,
RE: Jak zmienić adresy serwerów DNS?
Zakładając, że najczęściej odwiedzasz strony kraju w którym mieszkasz to najszybsze będą DNS dostawcy internetu. Jeśli najczęściej odwiedzasz strony innego kraju to ustaw DNS tego kraju.
Sam sprawdź który DNS będzie dla Ciebie najlepszy przy pomocy namebench. Oczywiście najlepiej podać strony które najczęściej odwiedzasz.
Odpowiedz
01-07-2014, 03:07 AM,
No nie bardzo się zgadza. Jak korzystam z łącza Netii, to najszybszy serwer jest jakiś ULTRADNS - NeuStar, Inc. (i to aż cztery serwery ULTRADNS na pierwszych miejscach), sprawdzane DNS Benchmark, przy wyłączonych jak i włączonych przeglądarkach. Gdzie to się zmienia i jak ustawia w routerze? Co wyłączyć, co wpisać lub co i gdzie podmienić?
Odpowiedz
01-08-2014, 12:51 AM,
A znalazłeś jakiekolwiek info odnośnie reputacji tych DNS?

http://www.pomagam.net/pliki/ZmianaSerweraDNSNetiaSpot.pdf

Analogicznie dla WAN PPPoA
Odpowiedz
01-08-2014, 01:42 AM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2014, 02:02 AM {2} przez teges.)
(01-08-2014, 12:51 AM)Dun napisał(a):  A znalazłeś jakiekolwiek info odnośnie reputacji tych DNS?

http://www.pomagam.net/pliki/ZmianaSerweraDNSNetiaSpot.pdf

Analogicznie dla WAN PPPoA
To znaczy? Mam wpisać serwery DNS w LAN Bridge i w WAN PPPoA? Bo oba wyświetlają się jako podłączone.
Teraz zrobiłem test tym benchmarkiem namebench, który zapodałeś, i wyświetlił mi taki rezultat:
Recommended configuration (fastest + nearest)
Primary Server
194.204.152.34
Neostrade/TPnet PL
Secondary Server
192.168.1.254
SYS-192.168.1.254
Tertiary Server
217.17.34.68
ATMAN PL

Nie dziwi mnie, że serwer neostrady jest szybszy od systemowego netiaspot.home, bo łącze u mnie jest dzierżawione na linii tp.
Tyle tylko, że nie mogłem wpisać na LAN Bridge tych dwóch serwerów jak rekomendowane w teście namebench, bo wyskakuje mi następujące ostrzeżenie:
Ustawienia: Pomocniczy serwer DNS:
Serwer DNS nie może mieć adresu IP z NETIASPOT LAN Bridge.
To samo wyskakuje, jak wpisuję te dwa rekomendowane adresy DNS serwerów dla WAN PPPoA.
Czy zatem pierwszy dns wpisać neostrady, a drugi atman.pl? I analogicznie dla WAN PPPoA? Dodam, że:
Neostrade/TPnet PL is
589.6%
Faster
than your current primary DNS server
a drugi w teście ATMAN PL ma wynik Diff:
580.3%
Odpowiedz
01-08-2014, 04:57 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2014, 10:09 PM {2} przez teges.)
No ja zgłupieję. Jak ustawię dla WAN PPPoA dwa DNS serwery ULTRADNS, dajmy na to:
156.154.70.22 i 156.154.71.22, które mi w teście DNS Benchmark pokazywane są jako najszybsze, to znowu w kolejnym teście w namebench pokazuje mi, że:
Neostrade/TPnet PL is
616.4%
Faster
Primary Server
194.204.152.34
Neostrade/TPnet PL
Secondary Server
74.82.42.42
Hurricane Electric
Tertiary Server
192.168.1.254
SYS-192.168.1.254

Jak z kolei wpiszę według tej rekomendacji IP Neostrady 194.204.152.34 jako podstawowy serwer DNS a IP ULTRADNS 156.154.70.22 jako pomocniczy serwer DNS, to przy następnym teście namebench mam wynik:
Comodo Secure DNS is
651.4%
Faster
Primary Server
156.154.70.22
Comodo Secure DNS
Secondary Server
74.82.42.42
Hurricane Electric
Tertiary Server
194.204.152.34
Neostrade/TPnet PL
W tym układzie wychodzi, że ten ULTRADNS 156.154.70.22, który tutaj jest wyświetlany jako Comodo Secure DNS, jest jednak chyba szybszy od serwera neostrady.
Okazuje się, że w DNS Benchmark trzeba ręcznie dodać IP Neostrady i ATMAN PL i wtedy przy teście są one uwzględniane i lokują się bezpośrednio za czterema pierwszymi serwerami ULTRADNS, jako piąty i szósty, często zmiennie.
Według tego co pokazują te dwa testery, namebench i DNS Benchmark, jak powinienem ustawić serwery DNS?

Edit:

Coś w tym chyba jest co pisałeś, bo jak teraz dodałem do DNS Benchmark standardowe adresy serwerów DNS Netii, to w testach wychodzą prawie na samej górze, zobacz zdjęcie.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Kontakt | Super Spot - Forum | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS | Cookie Consent Settings