Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instrukcja wgrywania firmwer orginalnego po kabelku
Witam nie mogę nigdzie znaleźć tutka odnośnie wgrywania firmwer.u oryginalnego po przez kable lan i dku 5 dodam że miałem wgrany firmwer nie orginalny i teraz okazało się że dalej nie ma obsługi modemu usb wiec chciałem wrócić do tego który miałem i tak jest wiele opisow ale dokładnej procedury jak postępować z oryginałami nie ma bardzo proszę o tutka jak to zrobić bo po usunięciu poprzedniego te same procedury wgrywania w przypadku orginału nie sprawdzają się pozdrawiam czekam z niecierpliwością o opis
Odpowiedz
(03-22-2014, 09:14 AM)lenovo napisał(a): teraz okazało się że dalej nie ma obsługi modemu usb

OpenWRT ma obsługę wszystkich "prawie" modemów USB (problemy są z LTE) jeżeli o tym "nieoryginalnym" firmware piszesz.
Odpowiedz
(03-22-2014, 12:43 PM)ScApi napisał(a):
(03-22-2014, 09:14 AM)lenovo napisał(a): teraz okazało się że dalej nie ma obsługi modemu usb

OpenWRT ma obsługę wszystkich "prawie" modemów USB (problemy są z LTE) jeżeli o tym "nieoryginalnym" firmware piszesz.

Witaj ponownie mam ogromną prośbę do ciebie mam 2 modemy usb jeden to huawei e160 a drugi to zte mf631 i tak po wgraniu Open WRT spot nie wykrywa żadnego z modemów gdzie wcześniej jak miałem firmwer w spocie oginalny modem był wykrywany mf631 , nie wiem co dalej robić . Czy mógł bym cię prosić bo nie bardzo wiem jak się poruszać po tym menu w openwrt i gdzie szukać ustawień oraz jakie mają to być ustawienia by spot zaczoł działać poprawnie modemy, dodam że w w/w modemach mam prepajda od T.mobile więc jak byś był na tyle uprzejmy i chciał mi pomoc będę bardzo wdzięczny Ps. Nie mam dużego doświadczenia w konfigach modemów spotów itd... Przywruciłem Openwrt i czekam teraz na informację od ciebie pozdrawiam .
Odpowiedz
Po pierwsze na jakiej postawie stwierdziłeś że nie wykrywa ?

OpenWRT w wersji od lpm jest po polsku, Luci to wyklikanie wszystkiego, wejdź w interfejsy, kliknij dodaj nowy, wybierz z listy 3G i daj mu jakąś nazwę, daj zapisz i zastosuj, wejdź ponownie w interfejsy, edytuj ten który dodałeś powpisuj APN i całą resztę, jako interfejs modemu (tu musisz eksperymentować, dla huawei z reguły będzie to */ttyUSB0), zapisz zastosuj i to tyle.

Jeżeli nie będzie interfejsu ttyUSB0, doinstaluj paczki (musisz mieć neta na spocie):

spod konsoli najpierw: opkg update

oraz: opkg install libusb usb-modeswitch usb-modeswitch-data

Korzystam z własnego obrazu więc nie wiem czy modeswitch jest wkompilowany w obrazach lpm.

P.S.
dla t-mobile APN to chyba: internet
nr standardowo: *99#
Odpowiedz
(03-23-2014, 01:59 PM)ScApi napisał(a): Po pierwsze na jakiej postawie stwierdziłeś że nie wykrywa ?

OpenWRT w wersji od lpm jest po polsku, Luci to wyklikanie wszystkiego, wejdź w interfejsy, kliknij dodaj nowy, wybierz z listy 3G i daj mu jakąś nazwę, daj zapisz i zastosuj, wejdź ponownie w interfejsy, edytuj ten który dodałeś powpisuj APN i całą resztę, jako interfejs modemu (tu musisz eksperymentować, dla huawei z reguły będzie to */ttyUSB0), zapisz zastosuj i to tyle.

Jeżeli nie będzie interfejsu ttyUSB0, doinstaluj paczki (musisz mieć neta na spocie):

spod konsoli najpierw: opkg update

oraz: opkg install libusb usb-modeswitch usb-modeswitch-data

Korzystam z własnego obrazu więc nie wiem czy modeswitch jest wkompilowany w obrazach lpm.

P.S.
dla t-mobile APN to chyba: internet
nr standardowo: *99#

Witam ponownie udało mi się nawiązać połączenia z modemu usb ale problem teraz jest taki że czy to po wifi czy lan nie otwierają mi się strony i tak w mam 2 interfejsy jeden lan i tu widać jak rx i tx zmieniają wielkości danych oraz 2 interfejs to tmobile tu również widać jak rx i tx zmieniają wielkości danych z tym że w żadnym z przypadkow nie ma połączenia po lan komputer nie łączy i wifi też wydaje mi się ze cos jest po stronie adresow dns ale jak to ustawić to proszę o pomoc
Odpowiedz
Wejdź chyba w zaawansowane albo w firewall, nie pamiętam już gdzie (z racji że nie ma mnie przy spocie) i kropką zaznacz interfejs wan, teraz będzie pewnie na 3 opcji (none) pozatym będzie też 2 (lan/br-lan) zapisz i zastosuj.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości