Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłaczenie netia-spot
#1
Witam

Mam problem z połączeniem netia-spot do swojego routera.Chcę używać dalej swojego WAG200G jako głównego a netia-spot używam jako serwera DLNA.Mam routery połączone przez lan i niby wszystko działa ok ale chcę mieć jeszcze dostęp dysku podłączonego do spota przez internet.proszę o pomoc jak to wszystko poustawiać aby wszystko działało jeśli jest to możliwe.
Odpowiedz
#2
Spot z OpenRG nie ma serwera FTP/WWW, nie da się.

Jedynie jeżeli Twój WAG ma serwer VPN to wtedy możesz się z neta z nim łączyć i działać jak po LAN.
Odpowiedz
#3
Chodzi mi o to aby logować sie do panelu administracyjnego spota tak i mieć dostęp do plików na dysku tak jak sie to robi mając podłączonego do linii telefonicznej lub w sieci lan.Dodam że jest to oryginalny sprzęt od operatora.
Odpowiedz
#4
Czekaj bo nie rozumiem, mając go aktualnie w lan z DLNA na dysk wchodzisz przez otoczenie sieciowe lub mapowanie dysku ? i innej opcji nie ma chyba że ja o jakimś innym sposobie nie słyszałem.
Odpowiedz
#5
Tak dokładnie ale jest jeszcze inny sposób. Dostęp do plików można uzyskać także z poziomu Netia Spot. Logowanie do Netia Spot: http://192.168.1.254 użytkownik admin, hasło admin_netia. Po zalogowaniu do Netia Spot kliknij na literę przypisaną do dysku. Po chwili otworzy się lista plików. http://www.pomagam.net/art.php?39#Netia_..._do_dyskow
Tak właśnie można mieć dostęp do zasobów dysku z zewnątrz po zalogowaniu do panelu.Działało to jak miałem podłączone do linii telefonicznej ale z różnych względów muszę korzystać z zewnętrznego modemu routera.
Odpowiedz
#6
Tego nie wiedziałem.Przekieruj porty na WAG'u, dodaj jakiś DDNS i powinno działać, ewentualnie będziesz musiał aktywować dostęp od strony WAN na spocie do panelu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości