Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak komunikatów bootowania
Cześć wszystkim Smile.

Mam problem z wejściem w Boot Menu w Netia Spocie. Komunikaty procesu bootowania kończą się przed wyświetleniem monitu o wciśnięcie klawisza ESC:
Cytat:ROM VER: 1.1.3
CFG 05

ROM VER: 1.1.3
CFG 05
DDR Access auto data-eye tuning Rev 0.3a
DDR size from 0xa0000000 - 0xa1ffffff
DDR check ok... start booting...

U-Boot 1.1.5-LANTIQ-v-1.8.39 (Jul 2 2012 - 14:36:06)

Boot from SPI
AR9 BOARD
CLOCK CPU 333M RAM 166M
DRAM: 32 MB

relocate_code start
relocate_code finish.
64 MiB
I na tym koniec. Sam router się uruchamia, mam dostęp do niego przez netiaspot.home.

Znalazłem opis podobnego problemu w temacie o Netia Spocie 2 i pojawiła się tam sugestia, że Netia zabezpieczyła się i zablokowała dostęp.
Z drugiej strony wersje U-Boota i ROMu są identyczne jak w tym temacie, gdzie komunikaty bootowania są wyświetlane w całości.

Posiadam model Netia Spot 1B, identyczny jak na tym zdjęciu (ale nie jest to mój egzemplarz). Czy to oznacza, że nie ma możliwości poznania hasła do tego modelu?

Dodam, że łączę się z routerem poprzez port COM z laptopa, ale połączenie idzie przez konwerter RS232 zmieniający napięcie na 3,3V. Wychodzę z założenia, że skoro początek komunikacji jest poprawny, to wina nie leży w sposobie połączenia.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam,
Paweł
Odpowiedz
Ostatecznie zrezygnowałem z dalszych prób odblokowania tego egzemplarza. Zorientowałem się, że był to model Netia Spot-1B, a więc z Anneksem B, a potrzebowałem A.

Nabyłem już inny egzemplarz z Anneksem A (Netia Spot-1) i odblokowałem bez problem z użyciem konwertera napięć RS232.

Zaryzykowałbym więc stwierdzenie, że Netia Spot-1 pod Anneks A można odblokować bez problemu, natomiast Netia Spot-1B pod Anneks B i Netia Spot-2 dla VDSL mogą stwarzać problemy.
Odpowiedz
Ja też mam ten problem, pokazuje mi się:

DDR size from 0xa0000000 - 0xa1ffffff
DDR check ok... start booting...

U-Boot 1.1.5-LANTIQ-v-1.8.39 (Jul 2 2012 - 14:36:06)
Boot from SPI
AR9 BOARD
CLOCK CPU 333M RAM 166M
DRAM: 32 MB
relocate_code start
relocate_code finish.
64 MiB

I na tym koniec. Ktoś może wie jak to obejść?
Odpowiedz
Jak ktoś z Was chce i dysponuje taką "wolną sztuką" to podeślijcie do @lpm11 (jeżeli wyrazi chęć) albo do mnie to sprawdzimy, żaden z nas nie dysponuje 1B/VDSL więc nie pomożemy, w najgorszym wypadku 1B będzie wymagał tylko podmiany U-Boot'a, w najlepszym przełączenia output na 1 uart.

1. "nc" dość łatwo namierzyć jak chce ktoś spróbować sam wystarczy odpalić nc na porcie 6666, wystarczy w trybie podglądu, i powinien wypluć output, problematyczny może być IP z jakim U-Boot będzie chciał się komunikować, jeżeli nie zmienili będzie to "192.168.1.10"

2. Bez ingerencji w U-Boot'a można też odpalić wersje dla trybu UART (po przestawieniu zworki), przerwać botowanie, i wypluć do konsoli całą zawartość kości SPI, przy którymś adresie (nie pamiętam dokładnie, chyba zaraz za U-Boot'em) mamy hasło identyczne jak w pliku konfiguracyjnym (nie zadziała z VDSL).

3. Przestawiania output nie polecam bez zrobienia kopii SPI bo możecie wyłączyć sobie możliwość wpisywania danych.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości