Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modemy GSM w netia spot
Witam

Zaopatrzyłem się w Modem ZTE MF100 wersja angielska z O2 (działa z areo)
niestety w przeciwieństwie do modeli z naszego rynku nie współpracuje ze spotem (przynajmniej na razie Smile )

Pierwsza różnica to inny identyfikator:

zte z plusa który działa ze spotem

Vendor=12d2 ProdID=0031

oraz w/w zte z O2 niedziałający :

Vendor=12d2 ProdID=0017

oczywiście zmiana w pliku konfiguracyjnym nic nie dała.

Spot w ogóle nie wykrywa modemu przynajmniej z poziomu gui nic na to nie wskazuje, jak będę miał chwilkę to zerknę przez konsole czy tam coś widać.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Żeby nie zakładać nowego tematu.

Huawei e173 to drugi model modemu który powinien działać ze spotem.

Jest to najprawdopodobniej wersja e173u-2, czyli jedyna "mutacja" tego modemu działająca z darmowym Aero2.

Dzisiaj będę miał go w "łapkach" razem z kartą aero2, zobaczymy jakie będą efekty.

Oczywiście dam znać. Smile

Pozdrawiam.

Witam ponownie.

Niestety zestaw spot + netiowy huawei 173u-2 jak na razie w ogóle ze sobą nie współpracują .

To znaczy modem loguje się do sieci (czyli jakiś tam spotowy sterownik go wykrywa) jednak w konfiguracji go nie widać więc nawiązanie połączenia jest niemożliwe.
Zmiana pliku konfiguracyjnego też nic nie daje.

infolinia netiowa twierdzi że cyt. "powinno działać bo nikt nie zgłaszał problemów" Smile

Karol Wieczorek napisał na blogu netii że: cyt."W ciągu kilku najbliższych tygodni pojawi się kolejna wersja firmware, która zapewni obsługę nowych modemów Mobilnego Internetu " jest to wpis z 6 czerwca 2012.

Oczywiście aktualny numer softu to: 5.4.8.2.45.1.8 jednak na testowym 5.4.8.2.45.1.10 jeśli chodzi o obsługę nowego modemu nic się nie zmienia czyli trzeba niestety Sad czekać.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Witam
Jestem świeżym posiadaczem Netia Spota(jeszcze go nie podłączyłem, pracuję na moim starym routere).
Czy komuś udało się zmusić Netia Spota do obsługi Aero2?

I jeszcze jedno pytanie odnośnie Tego artykułu, w zasadzie punktu "2. Zapisujemy plik konfiguracyjny Netia Spota na dysk." i "5. Zapisujemy plik i wgrywamy do naszego spota." Jak tego dokonać?

Z góry dziękuję za odpowiedź i oczywiście pozdrawiam.
Odpowiedz
(11-30-2012, 04:43 AM)robertnik napisał(a): Witam
Jestem świeżym posiadaczem Netia Spota(jeszcze go nie podłączyłem, pracuję na moim starym routere).
Czy komuś udało się zmusić Netia Spota do obsługi Aero2?

I jeszcze jedno pytanie odnośnie Tego artykułu, w zasadzie punktu "2. Zapisujemy plik konfiguracyjny Netia Spota na dysk." i "5. Zapisujemy plik i wgrywamy do naszego spota." Jak tego dokonać?

Z góry dziękuję za odpowiedź i oczywiście pozdrawiam.

Witaj

Jedyny obsługiwany przez spota modem: ZTE MF 100 nie obsługuje areo.
Jest wersja tego modemu z dystrybucji angielskiej O2 działająca z areo jednak ma zmienione identyfikatory VID & PID i spot go nie widzi.

Tak więc dopóki nie uda się uruchomić innych modemów ......... Sad klapa.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
(11-30-2012, 08:48 PM)filos51 napisał(a): Witaj

Jedyny obsługiwany przez spota modem: ZTE MF 100 nie obsługuje areo.
Jest wersja tego modemu z dystrybucji angielskiej O2 działająca z areo jednak ma zmienione identyfikatory VID & PID i spot go nie widzi.

Tak więc dopóki nie uda się uruchomić innych modemów ......... Sad klapa.

Pozdrawiam.

Co do konkretnego modelu z O2 być może masz rację, jednak te dongle są standardowymi donglami, być może mają blokadę simlock.
Myślę że to kwestia ustawień. Stąd pytanie o nie i o listę obsługiwanych modeli modemów usb.

EDIT

Troszkę pogooglowałem.
ZTE MF100 HSDPA O2 z UK jest zgodny z Aero2, ZTE MF100 HSDPA NETIA zgodny nie jest.
Mimo etykiety to nie są te same urządzenia, zwłaszcza że oba są brandowane Smile

Cytat z http://www.netia.pl/oferta-dom/internet-mobilny.html
Pozycja "Warunki techniczne mobilnego Internetu"
...bla bla bla... "Modemy dla wariantów usługi 2 GB, 4 GB nie obsługują 900Mhz."
Odpowiedz
cytat z elektrody:
Cytat:Hawei E173 faktycznie tylko działa gdy NS zostanie zresetowany do defaulta i do pierwszego wyciągnięcia z USB. Kolejne podłączenie- WAN 3G USB Modem - Nieaktywny

@filos51: masz E173 z dystrybucji Netii czy innego operatora?
[i]TP-Link MR3420 / Netia Spot / BT Home Hub 1.0 / BT Home Hub 2.0B / BT Home Hub 3.0B[/i]
Odpowiedz
(01-06-2013, 06:52 PM)theboo napisał(a): cytat z elektrody:
Cytat:Hawei E173 faktycznie tylko działa gdy NS zostanie zresetowany do defaulta i do pierwszego wyciągnięcia z USB. Kolejne podłączenie- WAN 3G USB Modem - Nieaktywny

@filos51: masz E173 z dystrybucji Netii czy innego operatora?

Witam

Firmware 5.4.8.2.89
Wreszcie działa Huawei e173u-2 Smile (Modem z dystrybucji netii)
Po każdym restarcie wznawia elegancko połączenie z internetem.
Testowane z kartą aero2 oraz t-mobile.
Po wyciągnięciu modemu i ponownym podpięciu również połączenie jest wznawiane.
Oczywiście w ustawieniach trzeba zaznaczyć automatyczne połączenie.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
super! wielkie dzięki za test Smile teraz mogę go kupić...
[i]TP-Link MR3420 / Netia Spot / BT Home Hub 1.0 / BT Home Hub 2.0B / BT Home Hub 3.0B[/i]
Odpowiedz
(01-10-2013, 08:40 PM)theboo napisał(a): super! wielkie dzięki za test Smile teraz mogę go kupić...

Pamiętaj tylko że modem huawei e173u-2 trzeba zmodyfikować żeby działał z aero2

http://jdtech.pl/2012/02/jak-uruchomic-w...odem-e173u-
2-z-promocji-dbnet.html

Pozdrawiam
Odpowiedz
(01-10-2013, 08:40 PM)theboo napisał(a): super! wielkie dzięki za test Smile teraz mogę go kupić...

Pamiętaj tylko że modem huawei e173u-2 trzeba najpierw odblokować do obsługi aero2.
Poszukaj informacji w google Smile

Pozdrawiam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości