Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co chcielibyście aby znalazło się w software Netia Spot
Proszę o publikowanie waszych pomysłów, wszystkie postaram się przekazać odpowiednim osobom w Netii.

Oto pomysły które już pojawiły się na forum

1. Możliwość ściągania plików torrent na dysk podłączony do Netia Spot
2. QOS na zasadzie IP download limit upload limit
Odpowiedz
1. wsparcie dla popularnych modeli modemów np. Huawei E3131, e173u-2 itp
2. możliwość przydzielenia transferu na dane ip/mac
Odpowiedz
1. Odblokować QoS na koncie admin czyli http://superspot.pl/images/netiaspotmodyfikacje/2.jpg - priorytety i limit transferu.
2. Najlepiej w ogółe zlikwidować konto "superadmin" (przecież to są jakieś jaja) i dać normalne uprawnienia dla konta admin.
3. Opcja port WAN jako 4 port LAN (nie wiem czy to technicznie możliwe).
4. Możliwość zarządzania NS w kilku zakładkach jednocześnie.
5. Ograniczenie liczby połączeń dla użytkowników (P2P można łatwo zamulić). http://imageshack.us/a/img803/3646/86386137.jpg
6. Zmodyfikować przydzielanie IP. W momencie gdy przydzielam statyczne IP dla "Komputer1" to NS powinien wymusić nadanie ustawionego IP dla tego komputera przy następnym łączeniu z internetem. Obecnie jest tak, że jak usunę nieaktywne obecnie połączenie z listy "Połączenia DHCP", przydzielę statycznie IP komputerowi, a on połączy się w ciągu X godzin to dalej będzie mieć ip 192.168.1.2.... Nawet ponowne uruchomienie NS nic nie daje.

serwis netia piszesz "ad 3) można ustawić port wan jako dodatkowy lan." Jak?
ad 6) Działa tylko jeśli przypiszę IP na sztywno w OSie. Jak nie wpiszę w OSie to w ogóle się nie połączy Tongue
Odpowiedz
Ja najbardziej bym chciał żeby po 5 generacjach softu w końcu zaczął działać ADSL tak jak powinien ;p

ad 2) niema czegoś takiego jak konto super admin :d konto nazywa się po prostu netia i loguje się na niego za pośrednictwem 16 znakowego alfanumerycznego hasła ;p jest to świetną sprawa ponieważ cały soft NS jest stworzony pod kontem zdalnego zarządzania i w zasadzie od waszego admina różni się tylko możliwością upgrade softu.

ad 3) można ustawić port wan jako dodatkowy lan.

ad 6) zmniejsz pule adresów DHCP a do komputera przypisz adres na sztywno poniżej lub powyżej puli adresacji. zadziała
Odpowiedz
i jak tam postepy z softem?
ja tez bym chciał by była mozliwość ustawienia qos po ip
Odpowiedz
Jak dla mnie dodać klienta torrenta oraz bramkę VoIP i będzie wszystko. :-)
Odpowiedz
(10-11-2012, 09:35 PM)Marelek napisał(a): Jak dla mnie dodać klienta torrenta oraz bramkę VoIP i będzie wszystko. :-)

Tylko muszisz mieć gdzie podłączyc telefon stacjonarny (fizycznie), niestety pod port adsl nie jest to możliwe iż do zasilenia aparatu telefonicznego w bramkach jest odpowiedni układ.
Odpowiedz
Ja bardzo ucieszylbym sie z funkcji WakeOnLAN, często łącze się z domowym kompem z pracy, a to jednak straszny pożeracz prądu.
Odpowiedz
Niezbędną dla mnie opcją byłby Universal Repeater.
Odpowiedz
Brakuje mi tylko QoS ale w takim stopniu, że rozważam zmianę sprzętu bo to paranoja...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości