Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy kabel CA-53 się nada?
Witam
przydało by mi się więcej informacji nt. kabla którym należy połączyć komputer z płytą spota.
Znalazłem w domu stary kabel CA-53, są do niego te same sterowniki co do wspomnianego w instrukcji CA-42.
Udało mi się poszukać opis CA-42,
[Obrazek: ca42d.jpg]

ale nie udało mi się poszukać podobnego materiału o CA-53
[Obrazek: USB-CABLE-NOKIA-N73-P-R104256-0.jpg]
Po za tym sterowniki, które ściągnąłem do tego kabla są wg instalatora starsze niż te z PC-Suite - ale czy to wystarczy, by sądzić że sprawa sterownika jest załatwiona?!

Rozumiem, że należy odciąć wtyczkę ( ze strony telefonu ) i podpiąć do odpowiednich pinów w płycie, a potem USB do komputera?!

Windows 7 x64
Odpowiedz
(09-16-2012, 08:35 PM)marek napisał(a): Witam
przydało by mi się więcej informacji nt. kabla którym należy połączyć komputer z płytą spota.
Znalazłem w domu stary kabel CA-53, są do niego te same sterowniki co do wspomnianego w instrukcji CA-42.
Udało mi się poszukać opis CA-42,
[Obrazek: ca42d.jpg]

ale nie udało mi się poszukać podobnego materiału o CA-53
[Obrazek: USB-CABLE-NOKIA-N73-P-R104256-0.jpg]
Po za tym sterowniki, które ściągnąłem do tego kabla są wg instalatora starsze niż te z PC-Suite - ale czy to wystarczy, by sądzić że sprawa sterownika jest załatwiona?!

Rozumiem, że należy odciąć wtyczkę ( ze strony telefonu ) i podpiąć do odpowiednich pinów w płycie, a potem USB do komputera?!

Windows 7 x64

Spróbuj nic nie ryzykujesz
Odpowiedz
Kabel Ca-53 się nie nada, gdyż ten kabel nie posiada własnego sterownika, piny z portu USB "lecą" prosto do wtyczki telefonu, za pomocą tego kabla podłącza się te nowsze telefony typu E65 które mają sterownik w sobie. Kabel CA-42 lub DKU-5 posiada własny sterownik wraz z potrzebnym układem gdyż przeznaczony jest do starszych Nokii które nie posiadają własnego sterownika. Zapewne jeśli podepniesz goły kabel bez telefonu to komputer go nie zobaczy.

A tak BTW pinout CA-53 masz tutaj:
http://mobile-solutions24.blogspot.com/2...t-and.html
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości