Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Netia spot sie wyłacza razem z PC
Mam problem z Netia Spotem, 3 kompy podlaczone 2x win xp i 1 z win7 jak wylacze ten z win7 to za jakies 2-3 min odrazu czerwone swiatelko i nie mozna sie zalogowac na Netia Spot. Wlaczenie kompa z win7 pomaga lub restart routera. Dodam ze 1 komp z xp jest identyczny jak ten z win7. To wyglada jak jakis stan uspienia czy cos. Macie jakies pomysly jak to wylaczyc?
Odpowiedz
(09-23-2012, 08:51 AM)tootoo napisał(a): Mam problem z Netia Spotem, 3 kompy podlaczone 2x win xp i 1 z win7 jak wylacze ten z win7 to za jakies 2-3 min odrazu czerwone swiatelko i nie mozna sie zalogowac na Netia Spot. Wlaczenie kompa z win7 pomaga lub restart routera. Dodam ze 1 komp z xp jest identyczny jak ten z win7. To wyglada jak jakis stan uspienia czy cos. Macie jakies pomysly jak to wylaczyc?

Mi to wygląda na wadliwe połączenie między kompem a spotem. Sprawdź poprawność kabli , lub sprawdź czy z twoją kartą sieciową wszystko ok.
Odpowiedz
A ja stawiam na NS. U mnie mimo ustawienia "Wake on LAN" na off komp i tak się uruchamia natychmiast przy włączeniu/ponownym uruchomieniu spota. Na innych routerach (ten sam komp) nie było takich akcji.
Odpowiedz
(09-23-2012, 08:51 AM)tootoo napisał(a): Mam problem z Netia Spotem, 3 kompy podlaczone 2x win xp i 1 z win7 jak wylacze ten z win7 to za jakies 2-3 min odrazu czerwone swiatelko i nie mozna sie zalogowac na Netia Spot. Wlaczenie kompa z win7 pomaga lub restart routera. Dodam ze 1 komp z xp jest identyczny jak ten z win7. To wyglada jak jakis stan uspienia czy cos. Macie jakies pomysly jak to wylaczyc?

Jakieś to dziwne, ale podobnie mam z PS3 - połączony po Ethernecie.
Niekiedy jak wyłącze PS3, to dioda na Spocie robi się czerwona (jak by tracił połączenie z netem).

problem rozwiązuje się sam - po jakiś 20 sekundach znowu jest biała, bez koneiczności restartu routera - dziwne zachowanie ,ale to jakiś błąd FW moim zdaniem.
Odpowiedz
Witam,

Niestety u mnie problem zaczął się nasilać.

Opisze dokładnie problem.
Modem ma włączony UPnP - PlayStatios korzysta z UPnP (przekierowywuje sobie potrzebne porty). Często jak wyłączone konsolę, albo wyloguję się z konta na konsoli - Netia Spot się restartuje. PlayStation podpięty jest po Ethernecie, być może jak połączę go wi-fi, to problemu nie będzie, ale chciałbym zostawić ją po kablu. Dodam, że mam najnowszy FW z ttego forum.

Czy ktoś wie co powoduje problem albo jak go rozwiązać?

Pozdrawiam
Odpowiedz
To i ja dołożę swoje trzy grosze. Spot z najnowszym firmware (w sumie to sprawdzane na 3 sztukach - jedna odblokowana) Na poprzedniej wersji firmware problem też występował.
Objawy: Po podłączeniu się do spota przez wifi telefonem Xperia T (android wcześniej 4.0.4 obecnie 4.1) wszystko hula do momentu gdy nie przestanę korzystać z neta na telefonie (telefon przechodzi w tryb oszczędzania energii). Wtedy spot wiesza się "na twardo" i zaczyna się niemiłosiernie grzać... Pomaga tylko wyłączenie zasilania.
Nieco zminimalizowało problem zmniejszenie poziomu zabezpieczeń do WPA (z WPA2). Ale wiesza się nadal, może nie za każdym uśpieniem telefonu.
Odpowiedz
(03-04-2013, 12:16 PM)JCH napisał(a): Witam,

Niestety u mnie problem zaczął się nasilać.

Opisze dokładnie problem.
Modem ma włączony UPnP - PlayStatios korzysta z UPnP (przekierowywuje sobie potrzebne porty). Często jak wyłączone konsolę, albo wyloguję się z konta na konsoli - Netia Spot się restartuje. PlayStation podpięty jest po Ethernecie, być może jak połączę go wi-fi, to problemu nie będzie, ale chciałbym zostawić ją po kablu. Dodam, że mam najnowszy FW z ttego forum.

Czy ktoś wie co powoduje problem albo jak go rozwiązać?

Pozdrawiam

Na FW 5.4.8.2.89 problem na razie nie występuje... mam nadzieje, że problem już nie wróci Smile

EDIT:
Niestety problem powrócił na sofcie 89, wgrałem 93 i problem też występuje... Nie mam pojęcia co powoduje to, że router restartuje się razem z konsolą - chociaż, wystarczy, że wyłączę grę i już pojawia się info, że kabel Eth został odłączony a router świeci się na czerwono.
Chyba będę musiał spróbować przełączyć się na wi-fi, ale nie wiem czy to rozwiąże problem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości