Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zrywanie połączenia przez NetiaSpot
Witam serdecznie!
Potrzebuję bardzo Waszej pomocy, gdyż nigdzie nie znalazłem rozwiązania mojego problemu z NetiaSpot, który mnie zaczyna już drażnić. Jeśli ktoś z Was miał podobne problemy to proszę o informacje.

Mój problem z NetiaSpotem nie dotyczy bezpośrednio samego urządzenia ale tego jak na niego oddziałują inne. Mianowicie, mam dysk zewnętrzny w zwykłej obudowie, który jest podpinany do pc/laptopa przez USB. W trakcie normalnej pracy, tj. przeglądanie zawartości lub uruchamiania czegoś nie ma żadnego problemu. Schody zaczynają się w momencie podjęcia wytężonej pracy dysku, np skanowanie powierzchni w celu odnalezienia błędów lub też przenoszenie dużej ilości danych na ten dysk z innego. Objawy? Zerwanie połączenia internetowego przez NetiaSpot. To nie jest przypadek, bo sprawdzałem wielokrotnie.

Sprawdzałem również podpinając też inne dyski i problem się powtarza. Ostatnią deską ratunku będzie chyba próba wyniesienia NetiaSpot na większą odległość od komputera, gdyż w tym momencie nie przekracza 1,5m.

W związku z powyższą sprawą zachodzi pytanie, czy praca zewnętrznego dysku twardego może zakłócać pracę NetiaSpot. Nie miałem takich problemów z LinkSys WAG200G, szkoda że musiałem z niego zrezygnować z powodu niemożności uzyskania pełnej prędkości łącza (choć to raptem 10/1Mb na kablu tp)

UPDATE.
Zwiększenie odległości pomiędzy netiaspotem a dyskiem zaowocowało ustaniem w/w dolegliwości Smile
2,5 do 3 metrów to minimum, przy którym urządzenia się nie gryzą.
Odpowiedz
Mam takie pytanko mamy internet z Netii na laczu tp. Netia dala nam router netia spot ale mielismy swoje urzadzenie tp-link niestety pod nasza nieobecnosc podczas burzy tp-link przestal dzialac. Podlaczylismy na nowo netia spot moje pytanie brzmi:
Dlaczego internet podlaczony do komputera wolniej chodzi wifi non stop sie rozlancza (badz nie rozlancza ale na urzadzeniach z wifi nie ma czesto polaczenia z internetem.)(na tp-link żako zdazaly sie talie problemy)
Niedawno byl pan ktory sprawdzal czy wszystko jest dobrze podlaczone itd w i wszystko gra. Jest to nasz drugi router netia spot i sytuacja sie powtarza
Odpowiedz
Netia spot miał problem z kartami sieciowymi z chipsetem atheros i to może być przyczyna
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości