Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Netia Spot - jako zwykly router
Netia Spota można wykorzystać jako zwykły router, doprowadzając internet poprzez port WAN. Jednakże funkcja autosense dla portu WAN nie zawsze działa poprawnie. Aby wszystko prawidłowo działało proponuje ustawić port WAN ręcznie. Dodać statyczny adres ip , maskę sieci i bramę.
Odpowiedz
witam
mój pierwszy post a więc witam!
od razu pytanie mam netia spota jeszcze nie odblokowanego ale niedługo się za niego biorę.
chciałbym go używać jako router do rozdzielenia neta z UPC przez port Wan ale niestety nie uzyskuje on adresu ip przez dhcp z modemu od UPC.
Jak podłącze najprostszego tplinka bez problemu uzyskuje on adres ip.
co jest nie tak?
drugie pytanie czy po odblokowaniu mu wszystkich funkcji ma on może w sobie funkcje AP-Clienta?
Odpowiedz
(09-23-2012, 08:50 PM)t_gumienny napisał(a): witam
mój pierwszy post a więc witam!
od razu pytanie mam netia spota jeszcze nie odblokowanego ale niedługo się za niego biorę.
chciałbym go używać jako router do rozdzielenia neta z UPC przez port Wan ale niestety nie uzyskuje on adresu ip przez dhcp z modemu od UPC.
Jak podłącze najprostszego tplinka bez problemu uzyskuje on adres ip.
co jest nie tak?
drugie pytanie czy po odblokowaniu mu wszystkich funkcji ma on może w sobie funkcje AP-Clienta?

Tak jak pisałem wcześniej, funkcja autosense dla portu WAN nie zawsze działa, ustaw ip ręcznie i będzie ok
Odpowiedz
w tym problem że ip nie mam stałego i po wyłączeniu prądu w całym bloku ip przydzielało mi przez dhcp i już zauważyłem że było 2 razy inne, czy w nowszej wersji oprogramowania może poprawili to?

No i może wiesz coś czy można z netiaspota zrobić APclineta
Odpowiedz
(09-23-2012, 11:38 PM)t_gumienny napisał(a): w tym problem że ip nie mam stałego i po wyłączeniu prądu w całym bloku ip przydzielało mi przez dhcp i już zauważyłem że było 2 razy inne, czy w nowszej wersji oprogramowania może poprawili to?

No i może wiesz coś czy można z netiaspota zrobić APclineta

Jak na razie nie, ale to kwestia softu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości