Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TP-Link vs NetiaSpot
Mam router TP-Link TD-W8950ND, jednak okazało się, że nie działa on najlepiej na moim łączu z Netii No Limits (oczywiście na liniach Netii, nie TP SA). Byli u mnie technicy i okazało się, że na routerze NetiaSpot jest wyższa o ponad 0.5 Mbps synchronizacja niż na moim TP-Link. Poza tym tłumienie jest niższe. Na moim TP-Link tłumienie jest 23 dB (podawane przez DSLAM, wskazania samego routera jeszcze wyższe 25.5 dB), podczas gdy na NetiaSpot tylko 18 dB. Jestem zdziwiony, że aż taka różnica, zwłaszcza jak mój TP-Link ma chwalony chipset Broadcom. DSLAM na centrali: Ericcson EDN312xp/ R1A / R1A również oparty na chipsecie Broadcom. Technicy mówili, że routery TP-Link zawyżają tłumienie. Jaki router moglibyście mi polecić, bym mógł uzyskać przynajmniej wyniki zbliżone do Netiaspot. W tej chwili nie mam możliwości, by go wydzierżawić za 1 zł. Co ciekawe na routerze TP-Link stabilnie trzymało synchronizację nawet przy snr margin 0.9 dB.
Odpowiedz
ja bym sprobowal inna sztuke tego modemu lub/i krecil margin przez adslctrl
gdybym mial mozliwosc kupil bym DSL-2740B v F1 nowoczesny broadcom BCM6328 320Mhz 64Mb ram z radiem od atherosa (najleprze z 2 firm)
synchronizacja tez potrafi wariowac wypnij/wepnij kabelek telefoniczny pare razy i przekonaj sie sam
jak kombo ADSL+Router to broadcom ma jedne z najleprzych kontrolerow adsl ... tylko te zamkniete sterowniki ( brak openwrt)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości