Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
konfiguracja Wake On Lan
Witam Smile
Czy udało się komuś skonfigurować Netia Spot'a by poprawnie rozsyłał pakiety "Magic Packets" Wake On Lan ??

Za cholerę nie potrafię włączyć komputera w sieci lokalnej.
Odpowiedz
Spróbuj przypisać stałe adresy komputerom które mają być wybudzane wraz z adresami mac.
Odpowiedz
Poszło..

Przypisanie stałych IP niestety nie pomogło ale na pewno nie zaszkodziło Wink

W mym przypadku zadziałało:

Pakiety WOL należy na NetiaSpocie przesyłać na port 7 (zamiast na 9 lub 0).
Pakiety te należy rozsyłać na adres broadcast (w mym przypadku 192.168.1.255) a nie na konkretne IP(nawet stałe)

Problemem natomiast jest teraz wybudzenie spoza sieci. Przekierowanie portu 7go na konkretny (stały IP) nie działa. A adresu broadcast nie można dodać jako urządzenia przy przekierowaniu portów (Wyrzuca komunikat "Adres IP 192.168.1.255 nie należy do twojej sieci lokalnej.").

Teraz kombinuje jak rozwiązać powyższy problem, jakieś sugestie Wink?
Odpowiedz
Chodziło mi aby Netia Spot przypisywał stałe adresy po adresie MAC, wtedy wysyłał byś pakiet WOL na określony adres MAC.
Programik proponuje pobrać http://www.depicus.com/wake-on-lan/wake-on-lan-gui.aspx
Odpowiedz
Witam wszystkich. Bardzo się cieszę, że powstało forum tylko odnośnie netii Spota więc sami użytkownicy i fachowcu tutaj zagladajaSmile Interesuje mnie jena sprawa odnośnie WOL. Za żadne skarby świata nie wiem jak ustawić Spota aby odpalał mi Kompa po wysłaniu pakietu. Po Lanie wszystko działa ale już po Necie niestety nie. Wiodocznie Pakiety nie ochodzą tak gdzie trzeba czyli cos z portem skopałemSad Potrzebuje kogoś kto wie jak ustawić Spota aby właczał kompa. Moja nr gg to 3020587 jeśli ktoś woli. dziękuję i pozdrawiam
Odpowiedz
Spróbuj uruchomić DMZ dla kompa który ma być wybudzany po WOL
Odpowiedz
To pomoze?ok spróbuje ale pozniej za 2 godzinki bo teraz musze uciekac
Odpowiedz
wlaczylem DMZ na routerze podalem ip kompa ktory ma byc wybudzany ale nie dzialaSad
Odpowiedz
A czy masz odpaloną usługę np dynds.org?? Wtedy przy włączonym dmz wystarczyło by żądanie wysyłać na adres .
Odpowiedz
tak mam odpalona czyli co masz na mysli?zamiast ip to w wol podac domene z ddyns?

tam raczej nie ma co z tym kombinowac trzeba chyba przekierowaniami portow cos zadzialac
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości