Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odbieranie internetu z WLAN
Witam.

Na początek przedstawie moja sytuację:
Internet z routera z wifi mam dostępny w budynku jakieś 100 metrów od mojego domu. w domu mam kilka urządzeń które chce podłączyć do sieci (laptop, tablet, telefony, konsola, tv, dekoder) niektóre można kablem, niektóre tylko przez wifi.
Posiadam tak jak już pisałem dostęp do internetu jakieś 100 metrów od budynku mieszkalnego, antenę kierunkowa wifi oraz modem usb do tej karty. Na dzień dzisiejszy antenę mam zamontowana za oknem, a modem wpiety w usb w laptopie i tam za pomocą windowsa łącze się z siecią. W taki sposob do internetu ma dostęp tylko laptop. mogę udostępnić łącze na inne urządzenia, ale tylko gdy jest włączony laptop.
Tutaj moje pytanie:
Czy mogę do superspota za pomocą usb podpisać modem wifi z antena i za jego pomocą połączyć się z siecią i odbierać internet oraz przekazywać go dalej przez wbudowaną antenę wifi oraz lan? Czy istnieje jakąś możliwośc aby mieć dostęp do listy sieci które widzi antena wifi i skonfigurowac ją tak aby się łączyła z dana siecią.
Macie jakieś pomysly jak to ogarnąć?
Jeżeli nie uda mi się to dzięki superspotowi to chyba kompletuje jakiegoś pc z dwiema kartami wifi, kilkoma lan, do tego podobne dysk zewnetrzny i tylke.
Chociaż wolał bym to ogarnąć dzięki superspotowi, bo jest mniejszy i wiadomo taniej to wyjdzie.
Za wszystkie sugestie z góry dziękuję, na wszystkie pytania i nie jasności odpowiem.

Pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości