Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NetiaSpot - mam już dość czyli na co zamienić
Witam

NS dzierżawię od Netii. Mam od nich neta 20 mb i telewizję. Poprzednio miałem tylko 20mb z routerem Pirelli DRG A125G. Wspominam te czasy z sentymentem...

Do rzeczy. NS niby działa jak trzeba. Net jest, śmiga szybko, telewizja jest. Jednak dość często net 'zamula się', robią się dziury, nie można dostać się na stronę logowania NS a to wszystko gdy z internetu korzysta 1 osoba i do tego nie ściąga, co najwyżej gra online.

Podłączyłem dziadka Pirellego. 2 PC + lapek + tyle smartfonów ile w domu się zmieściło. Efekt: net śmiga jak szalony - zero zamuleń, zwisów etc.

W czym problem? Na Pirellim nie mogę uruchomić telewizji. Lakoniczny komunikat z NP: "kanał zakodowany"

Próbowałem łączyć Pirelliego z NS. Zawsze gdy Pirelli robi za modem nie mam telewizji. Gdy NS jest pierwsza wszystko niby działa ale po jakimś czasie NS jakby zadyszki dostaje.

Poradźcie proszę jaki router zapewni mi neta i telewizję i przez które okno wywalić NS Smile

Dzięki z góry za pomoc
Odpowiedz
Jeśli chodzi o działanie telewizji to raczej tylko NS Ci ją zapewni. Ponieważ to jest dedykowany router pod usługę Netii. Proponuję zgłosić to do Netii i żeby Ci go wymienili na nowy. Ja bym jeszcze spróbował z mocniejszym zasilaczem (mocniejszy prąd, nie napięcie).
Odpowiedz
Help desk poleca połączenie Pirelliego jako 2 router i twierdzą, że wszystko będzie śmigać (sic!)

Od dwóch konsultantów usłyszałem, że telewizja działa na jakimś Asusie i TPLinku ale jak pytam o model czy chociaż o technologię jaką musi mieć router aby telewizja ruszyła, odsyłają mnie do 'specjalistów' od NS (sic!x2)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości