Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blokowanie torrentu.
Witam,
jako że nie mam dostępu do QoS i nie będę miał (to jest jakaś patologia), proszę o pomoc w chociaż zablokowaniu lub nawet ograniczeniu Torrentów o ile w ogóle jest to możliwe na tym badziewnym sprzęcie. Już dawno bym go wymienił ale jest to niestety niemożliwe.
Odpowiedz
(03-17-2013, 08:25 PM)advesswmgh napisał(a): Witam,
jako że nie mam dostępu do QoS i nie będę miał (to jest jakaś patologia), proszę o pomoc w chociaż zablokowaniu lub nawet ograniczeniu Torrentów o ile w ogóle jest to możliwe na tym badziewnym sprzęcie. Już dawno bym go wymienił ale jest to niestety niemożliwe.

Witam.

Miałem podobny problem niedawno (post o ograniczeniu ilości sesji). Udało mi się go rozwiązać ale nie ilością sesji lecz obcięciem pasma dla użytkownika podpiętego do logicznego AP. Działa poprawnie - niestety trzeba mieć odblokowany ruter.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
(03-19-2013, 10:27 PM)dpetx napisał(a): Udało mi się go rozwiązać ale nie ilością sesji lecz obcięciem pasma dla użytkownika podpiętego do logicznego AP.
Czy mogę prosić o screen?
Odpowiedz
(03-19-2013, 11:55 PM)Dun napisał(a):
(03-19-2013, 10:27 PM)dpetx napisał(a): Udało mi się go rozwiązać ale nie ilością sesji lecz obcięciem pasma dla użytkownika podpiętego do logicznego AP.
Czy mogę prosić o screen?

Same ustawienia trudno pokazać na jednym ekranie - takie "zalety" netiaspota. Konfiguracja jest nieco zakręcona.

Jeśli chodzi o samo funkcjonowanie tego ustawienia to po prostu wykorzystany jest "traffic shaping". Użytkownik jest podpięty do dodatkowego logicznego AP. AP ma ograniczony transfer w obu kierunkach do zadanej wartości, ruter (QoS) pilnuje żeby wartość ta nie została przekroczona i robi to poprawnie.

Jakiekolwiek dalsze działania zależą od tego czy odblokujesz swojego spota. Pozdrawiam.
Odpowiedz
Aha, no to git. Rozumiem że da się ustawić traffic shaping w połączeniu z którymkolwiek profilem QoS?
Odpowiedz
(03-20-2013, 04:21 PM)Dun napisał(a): Aha, no to git. Rozumiem że da się ustawić traffic shaping w połączeniu z którymkolwiek profilem QoS?

Daje się ustawić w odniesieniu do urządzeń rutera. W załączeniu lista możliwych urządzeń (Jest oczywiście dodatkowo urządzenie AP2 ale jako, że już jest ustawione to nie ma go w poniższym spisie).

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Ok rozumiem. To dobrze. Dzięki z wyjaśnienie.
Pozdro
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości