Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Statyczne DHCP po MAC
Witajcie! Mam Netia spot z softem 5.4.8.2.89

Chciałbym zrobić porządek w sieci - przypisywać stałym bywalcom sieci statyczne adresy IP po MAC.
Problem polega na tym, że nie mogę nigdzie znaleźć opcji "Nowe statyczne połączenie" - instrukcja str 91-92. Czy coś zostało zmienione w tej wersji softu i opcja nie jest już dostępna? Z góry dziękuję za pomoc.
PS. Router jest odblokowany (mam ustawione konto superadmin).
Odpowiedz
(03-24-2013, 02:47 PM)lukasz233 napisał(a): Witajcie! Mam Netia spot z softem 5.4.8.2.89

Chciałbym zrobić porządek w sieci - przypisywać stałym bywalcom sieci statyczne adresy IP po MAC.
Problem polega na tym, że nie mogę nigdzie znaleźć opcji "Nowe statyczne połączenie" - instrukcja str 91-92. Czy coś zostało zmienione w tej wersji softu i opcja nie jest już dostępna? Z góry dziękuję za pomoc.
PS. Router jest odblokowany (mam ustawione konto superadmin).

To znajdziesz tutaj:
http://www.pomagam.net/pliki/IPpoMAC.pdf

Nie trzeba mieć odblokowanego rutera.
Odpowiedz
Dzięki, znalazłem...że też nie mogli tego bardziej ukryć. A w instrukcji jest jakoś to mało zrozumiale napisane, że trzeba ten guzik na dole nacisnąć.
Odpowiedz
(03-25-2013, 06:35 PM)lukasz233 napisał(a): Dzięki, znalazłem...że też nie mogli tego bardziej ukryć. A w instrukcji jest jakoś to mało zrozumiale napisane, że trzeba ten guzik na dole nacisnąć.

Taa, ten ruter w ogóle ma rewelacyjnie nieintuicyjny interfejs.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości