Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Netia Player - pendrive w środku?
W necie widać, że w urządzeniu siedzi pen - SanDisk Cruzer. Czy komuś wiadomo o jakiej pojemności?
Odpowiedz
U mnie siedzi 4GB ale na nim nic nie ma, przewalam od kilku dni neta żeby znaleźć jakieś alternatywne oprogramowanie na linuxie do playera. Z tego co widziałem to jest NETGEM N5000 soft na stronie netgemu jest dostępny ale nie mam zielonego pojęcia jak wgrać tego linuxa możne ktoś ma pomysł ?
Odpowiedz
W pliku konfiguracyjnym netia spoty dzisiaj znalazłem takie cudeńko:

(cwmp
(enabled(1))
(acs_url(https://acs.inetia.pl/acs/netiabox))
(conn_req_realm(realm))
(provisioning_code(ABCD))
(periodic_inform
(enabled(1))
(interval(86400))
(time_set(0))
(time(1246260620))
)
(username(numer użytkowniak jest normalnie))
(password(haslo tez tak samo do odczytania jak w netia spot))
(conn_req_username(numer użytkowniak jest normalnie))
(conn_req_password(haslo tez tak samo do odczytania jak w netia spot))
(conn_req_url(00000000))

Zalogować na stronę nie idzie w żadna stronę możne ktoś będzie miał pomysł ?
Odpowiedz
Jutro lub pojutrze powinien dotrzeć do mnie player (notabene kupiony w zestawie z trzecim spotem, za 60 zł całość Tongue), więc będę miał okazję się pobawić.
Może wystarczy coś pokombinować z ubootem lub w jakiś sposób wyciągnę obecny soft i coś obadam. Zobaczymy na dniach.
Odpowiedz
A gdzie tak tanio sprzedają, może by się i coś dla mnie znalazło ?
Odpowiedz
(04-18-2013, 01:27 PM)blade128 napisał(a): U mnie siedzi 4GB ale na nim nic nie ma, przewalam od kilku dni neta żeby znaleźć jakieś alternatywne oprogramowanie na linuxie do playera. Z tego co widziałem to jest NETGEM N5000 soft na stronie netgemu jest dostępny ale nie mam zielonego pojęcia jak wgrać tego linuxa możne ktoś ma pomysł ?

Netgem N5000 jest bez tunera DVB-T więc to nie jest to, Netia Player to jest Netgem N5200
Zmieniając napewno stacisz TVN Playera, Iple i inne polskie serwisy. Sądzę że Youtube zostanie. Trzeba by było później doinstalować. Najlepsze rozwiązanie to Android (co prawda to też jest Linux). Wtedy nie było by żadnych ograniczeń.
Odpowiedz
Zgadzam się z Tobą w 100% ze potracę. Tez myślę ze Andoid byłby najlepszym rozwiązaniem ale jak to wgrać ? . Przewalałem różne fora znalazłem na stronie NETGEM`u linuxa ale zielonego pojęcia nie mam jak to zaaplikować net playerowi :/
Odpowiedz
Nie mam urządzenia osobiście ale podstawa jak w większości tego typu urządzeń to zlokalizowanie konsoli, miernik w dłoń i szukamy punktu gadającego do nas 3,3V względem masy (TX), RX będzie zapewne w okolicy, zdjęć zbyt wyraźnych też nie mam więc raczej podaję jako przykład.
Odpowiedz
Znalazłem najprawdopodobniej konsole oto zdjęcia zmierzyłem i 2 piny maja po 3,33 V oto fotki

Oto log z podłączenia przez putty po rs232:

"39idxfs60edeb0081c111289cd2e209935deb171780c272S

#xos2P55-100 (sfla 128kbytes. subid 0x99/99) [serial#podany numer serial]
#stepxmb 0xac
#DRAM0 Window : 0x# (16)
#DRAM1 Window : 0x# (18)
#step6 @0x000*** zxenv has been customized compared to build ***
xloadsize=30676
xload rc=6
#step22
#ei
Uncompressing Linux... Update caches... Ok, booting the kernel."

I więcej nic on nie pokazuje

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Wg. konsoli to sigma czyli pełnoprawny MIPS, niestety nigdy nie miałem z nim doczynienia więc moja wiedza tu się kończy, korzysta z jakiegoś (tak sądzę) własnościowego bootloadera wygląda na zboot (zxenv), dziwne tylko że urywa konsole.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości