Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przekierowanie portów w netia spot
Witam,

mam problem z przekierowaniem portów w moim Netia Spocie. Znam zasady na jakich to działa i robiłem to nie raz na innych urządzeniach, ale tutaj nie daję rady.

Konfiguracja mogłaby się wydawać banalna - Zakładka Usługi -> zapora sieciowa -> przekierowanie portu i dalej jako "host lokalny" daję IP serwera w LANie, jako protokół wybieram TCP dowolny -> 8001 i przekazuję na port 8001 (wybieram "określ"). I "zawsze".

serwer www działa na porcie 8001. Jest dostępny z innych hostów wewnątrz sieci lokalnej.

Dodatkowo wybierałem adres serwera jako hosta DMZ (mimo, że przekierowanie by wystarczyło).

Dodałem także w "Filtrowaniu zaawansowanym" reguły wejścia i wyjścia typu "Akceptuj połączenie" dla dowolnych ustawień dla adresu serwera.

Przy próbie łączenia się ze stroną (z hosta gdzieś hen daleko w internecie) poprzez netiaspot do serwera, w zakładce "Połączenia" pojawiają się 3 wpisy:
6 TCP 172.17.13.2:8001 netia_spot:8001 adres_gdzieś_daleko:48371 CLOSED/SYN_SENT 115 0.1/0.0 2/0 WAN PPPoA 2 NAPT Incoming 2 STATIC FP-CAP
7 TCP 172.17.13.2:8001 netia_spot:8001 adres_gdzieś_daleko:48370 CLOSED/SYN_SENT 115 0.1/0.0 2/0 WAN PPPoA 2 NAPT Incoming 2 STATIC FP-CAP
8 TCP 172.17.13.2:8001 netia_spot:8001 adres_gdzieś_daleko:48369 CLOSED/SYN_SENT 115 0.1/0.0 2/0 WAN PPPoA 2 NAPT Incoming 2 STATIC FP-CAP

(Adresy hosta i netiaspotu zastąpiłem nazwami adres_gdzieś_daleko i netia_spot)

Już mi się skończyły pomysły co jeszcze można, a raczej trzeba by było skonfigurować. Próbowałem różne porty, różne usługi (SSH, telnet, https, ipsec), w różne strony. Próbowałem restartować spota. Musi być jakiś szczegół, który pominąłem.
Odpowiedz
Spróbuj takie ustawienia:

Protokół:TCP
Porty serwera
Porty źródłowe: dowolny
Docelowe porty: pojedynczy 8001

Na tej stronie sprawdzisz czy port został przekierowany.
http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

Dodam że też miałem problem z przekierowaniem.

Pozdrawiam
Odpowiedz
U siebie zrobiłem wedle https://www.youtube.com/watch?v=zZEL-WrYF-k i zadziałało. Chociaż i tak nie rozumiem jak to działa, po co wybierać porty źródłowe wszystkie skoro chce przekierować jeden.
Odpowiedz
(06-04-2013, 05:28 PM)3plu napisał(a): Spróbuj takie ustawienia:

Protokół:TCP
Porty serwera
Porty źródłowe: dowolny
Docelowe porty: pojedynczy 8001

Na tej stronie sprawdzisz czy port został przekierowany.
http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

Właśnie tak mam to skonfigurowane w tej chwili. I, co najdziwniejsze, według yougetsignal.com mam odblokowany port, ale według wcześniej wspomnianego loga, komunikacja odbywa się tylko w jedną stronę, jakby nic nie wracało z serwera. Serwer odpowiada innym hostom w sieci lokalnej, więc dlaczego miałby nie odpowiadać tylko routerowi?

Według Wiresharka na tym hoscie gdzieś daleko pakiety wychodzą, ale nic nie wraca z netia spotu, czyli z serwera.

@Dun - na tym filmiku nie ma nic czego bym nie zrobił. Konfiguracja przekierowania jest dość prosta w sumie, dlatego nie wiem o co chodzi u mnie i dlatego piszę tutaj Smile
Odpowiedz
Spróbuj wyłączyć zaporę w NS.
Odpowiedz
(06-05-2013, 08:15 PM)3plu napisał(a): Spróbuj wyłączyć zaporę w NS.

Jest już ustawiona na "Minimalne bezpieczeństwo". Bardziej wyłączyć już jej nie mogę... Chyba, że się da?
Odpowiedz
System - połączenia sieciowe - WAN PPPoA - Zaawansowane - ptaszek.
Odpowiedz
(06-07-2013, 11:36 PM)3plu napisał(a): System - połączenia sieciowe - WAN PPPoA - Zaawansowane - ptaszek.

zrobione. dalej bez zmian - yougetsignal pokazuje, że porty są otwarte, ale nie dostaję odpowiedzi z serwera www, ani od innych usług.
Odpowiedz
(06-18-2013, 08:15 AM)techkom24 napisał(a):
(06-07-2013, 11:36 PM)3plu napisał(a): System - połączenia sieciowe - WAN PPPoA - Zaawansowane - ptaszek.

zrobione. dalej bez zmian - yougetsignal pokazuje, że porty są otwarte, ale nie dostaję odpowiedzi z serwera www, ani od innych usług.

Czy komus udalo sie rozwiazac problem? U mnie to samo. nie dziala nic.
Odpowiedz
mam ten sam problem.
przekierowanie portów to przecież banalna sprawa, nie rozumiem dlaczego tutaj nie chce działać.
chcę skonfigurować WOL, ale po kilku godzinach prób poddałem się. znalazłem inny sposób. mam router, który posiada tę funkcję, więc podłączyłem go do sieci lokalnej (naturalnie wyłączyłem na nim dhcp i nadałem mu adres 192.168.1.253). Ustawiłem mu port do zarządzania przez www na 8080. Teraz chcę przekierować port 8080 na adres 192.168.1.253, ale niestety nie hula, choć w sieci lokalnej mój router jest widoczny. czy mam jakieś zaćmienie i o czymś zapomniałem, czy netia spot ma focha?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości